Sportimpex logo

Sportimpex

www.sportimpex.pl

Twórcą i właścicielem firmy SPORTIMPEX jest ur. w 1952 r. Jacek Szafrański. Firma pod tą nazwą istnieje na rynku polskim od 1992 r. W tym właśnie roku powołane zostało do życia nowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SPORTIMPEX będące kontynuacją 10-letniej sukcesji serwisu sportowego, prowadzonego od 1983 r. wspólnie z bratem Leszkiem Szafrańskim. W początkowej fazie firma położyła duży nacisk na własną produkcję maszyn do naciągania rakiet oraz wyposażenia kortów. Autorem projektów inżynierskich wszystkich produktów wytwarzanych w firmie był sam Jacek Szafrański. Wiele z tych wyrobów trafiło z powodzeniem na eksport. To właśnie produkcja eksportowa stała się oknem na świat firmy SPORTIMPEX. Kolejne lata funkcjonowania firmy towarzyszące zmianom rynkowym w Polsce przekształcały stopniowo SPORTIMPEX w firmę o charakterze handlowym, gdzie produkcja stawała się jedynie dopełnieniem a usługi w zakresie sportu jedynie tłem zasadniczej działalności. SPORTIMPEX stawał się z roku na rok coraz silniejszym importerem umacniając swą pozycję w strukturach sportowego rynku handlowego na terenie Polski. Co roku firma uczestniczy w największych targach sportowych w Polsce. W kolejnych latach SPORTIMPEX zawarł kilka strategicznych kontaktów handlowych z partnerami zagranicznym. O wyborze partnerów zdecydowały szerokie kontakty w świecie sportu właściciela firmy. Od tego momentu struktura zatrudnienia w SPORTIMPEX'ie oparta jest na specjalistach z najlepszą wiedzą w zakresie kilku konkretnych dyscyplin sportu. Dyscypliny te wynikają z profilów kilku silnych marek europejskich i amerykańskich, których przedstawicielem w Polsce jest SPORTIMPEX. Na dziś naszymi największymi partnerami zagranicznymi są:

  • VICTOR Niemcy - światowej klasy marka w badmintonie, squashu, nie pomijająca również tenisa
  • ASHAWAY USA - jeden z najstarszych w świecie (ponad 75 lat) producent najwyższej jakości naciągów do wszelkich sportów rakietowych
  • LEKI Niemcy - absolutny światowy lider w produkcji kijów trekkingowych, narciarskich i ostatnio niezwykle dynamicznie rozwijającej się turystyki specjalistycznej Nordic Walking
  • PATRICK Francja - wysokiej klasy pełen asortyment produktów do piłki nożnej Ze wszystkimi w/w firmami SPORTIMPEX podpisał umowy wyłączności dystrybucji na terenie Polski.

Od początku swojego istnienia SPORTIMPEX nie miał charakteru hurtowni wielobranżowej lecz koncentrował się na promocji i dystrybucji wyrobów markowych. Umowy dystrybucyjne z naszymi partnerami pozwoliły na ustalenie spójnej polityki cenowej dla klienta detalicznego w całej Polsce biorąc pod uwagę różne formy pośrednictwa odbiorców krajowych. Zatem polityka cenowa SPORTIMPEXu rozróżnia sklepy, sieci handlowe, hurtownie oraz kluby sportowe. W systemie tym jest miejsce na stosowne upusty dla sklepów specjalistycznych i ekskluzywnych. Dwie z umów (PATRICK i VICTOR) zawierają klauzule licencyjne co pozwala na wprowadzanie przez nas na rynek specjalnych towarów indywidualnie oczekiwanych przez rynek polski . SPORTIMPEX prowadzi stałe działania mające istotny wpływ na sprzedawalność towarów u odbiorców sklepowych ponieważ dbając o wysoka pozycje prezentowanych marek na rynku polskim inwestuje w reklamę medialną i bezpośrednią zawierając liczne umowy sponsoringu z najlepszymi graczami czołówki Polski oraz umowę z Polskim Związkiem Badmintona na obsługę kadry narodowej. SPORTIMPEX dostarcza towary do kilkunastu hurtowni na terenie całego kraju, kilkudziesięciu sklepów jak również klubów sportowych. Z szerokiego asortymentu wyselekcjonował część towarów klasy rekreacyjnej z przeznaczeniem do sieci handlowych. SPORTIMPEX jako firma idąca z duchem czasu nie pominęła promocji internetowej. Za sprawą swojego syna Marka Szafrańskiego z dużą satysfakcją właściciel SPORTIMPEX'u dziś może zaprosić do odwiedzin firmy za pomocą komputera. Na stronie SPORTIMPEX'u można obejrzeć i zapoznać się z opisami większości oferowanych produktów. Na stronie SPORTIMPEX'u można obejrzeć i zapoznać się z opisami większości oferowanych produktów. Życzymy dobrych wrażeń z wirtualnej wizyty w firmie SPORTIMPEX.

Sportimpex